Bilgi İçin Formu Doldurun

Yalova’ya Nasıl Gidilir?

Yalova’ya Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en küçük ili olarak bilinen Yalova, termal şifalı suları yönünden rağbet görmekte olan illerimizden, bunun dışında gezilecek birçok tarihi mekana ve görmeye değer bahçelere sahip.

Yoğun şehir kalabalığından kurtulmak, ailenizle güzel bir vakit geçirmek için tercih edilebilecek bir yer. Yeşili, denizi, şifalı suları ile hayli cazip bir tatil rotası oluşturup bu güzel yeri keşfetmeye gitmelisiniz.


Yalova Nerede?

أهمية يالوفا لتركيا

Yalova, 1995 yılında İstanbul şehrimize bağlı iken sonradan il oldu ve şimdi hızla gelişmekte olan bir kentimizdir. İstanbul’dan ayrılarak şehir olan Yalova’nın 4 ilçesi bulunurken yaz aylarında çok daha yoğun olmaktadır. Tarihi yerlerle birlikte Armutlu, Altınova gibi yaz aylarında güzel olan tatil beldeleri bulunmaktadır.


Yalova’ya Ulaşım;

Marmara’nın güneydoğusunda bulunan İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta olan Yalova’ya gitmek için kendi aracınızla feribot kullanarak veya Yalova’ya kalkan deniz otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında diğer şehirlerden de şehirler arası otobüsleri kullanarak Yalova’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz uçak kullanarak da farklı şehirlerden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Denizyolu: Yalova, sahil kenti olduğundan denizyolu ulaşımına açık bir ildir, denizyolu ile genellikle İstanbul-(Yenikapı, Kartal, Pendik ve Eskihisar) Yalova arasında, şehir hatları yolcu vapurları , deniz otobüsleri ve feribot seferleri ile yük, yolcu ve araç taşımacılığı yapılmaktadır. Yalova’dan İstanbul’a Yenikapı, Kartal, Pendik ve Eskihisar’a düzenli deniz otobüsü seferi yapılmaktadır. Ayrıca, Yalova – Yenikapı Yalova – Pendik Topçular – Eskihisar arasında düzenli Vapur seferleri yapılmaktadır.

Havayolu: Bursa- Yenişehir Hava Limanı ve Kocaeli- Cengiz Topel Hava Limanı ile yurt içi uçak seferlerinden, İstanbul- Atatürk Hava Limanı ve Sabiha Gökçen Hava Limanları ile de hem yurt içi hem de yurt dışı uçak seferleriyle kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Hava yolu terminallerine deniz yolundan feribot, deniz otobüsü ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca kara yolundan özel servislerle de ulaşım sağlanmaktadır.

Karayolu: Yalova, karayolu ile İstanbul, Bursa ve Kocaeli İllerine bağlıdır. Yalova’da gerek ilçelere olan bağlantılar gerekse komşu illere olan bütün bağlantılar asfalt yollarla sağlanmaktadır.

Summary
Yalova'ya Nasıl Gidilir?
Article Name
Yalova'ya Nasıl Gidilir?
Description
Marmara'nın güneydoğusunda bulunan İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta olan Yalova'ya gitmek için kendi aracınızla feribot kullanarak veya Yalova'ya kalkan deniz otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
Author
Publisher Name
Beytturk
Publisher Logo


PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.