Bilgi İçin Formu Doldurun

Yalova’da Ev Fiyatları

Yalova’da Ev Fiyatları

Marmara bölgesinin en hareketli illerinden Yalova, konut yatırımlarının son yıllarda hızlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu noktada doğal olarak yatırımcının aklına Yalova’da ev fiyatları yatırım yapılmaya uygun mudur? Veya “bu yatırımdan ne kadar kar elde edebiliriz?” gibi sorular geliyor.

Dolayısıyla bu bölgede yatırım yapmak isteyenlerin yazımızı dikkatli şekilde okumalarında büyük fayda var. Öncelikle Yalova Türkiye’nin Marmara bölgesinde denize kıyısı bulunan ve İstanbul ile tam karşı karşıya bir şehir. Yoğun bir şekilde İstanbul ile ticari hareketlilik bakımından iletişimi bulunan Yalova’ya vapur ve gemiler vasıtasıyla yük&insan taşımacılığı söz konusu. Bu çerçevede Yalova ilinin oldukça önemli bir ticari konsepti olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Neden Yalova Tercih Ediliyor?

Aynı zamanda turizm potansiyeli taşıyan bu kent İstanbul’un yoğunluğundan bunalanlar için gerek denize girmek, gerekse yazı geçirmek için son derece ideal bir yer olduğundan İstanbul ilinde çalışıp burada tatilini geçirenlerin sayısı oldukça fazla. Özellikle Çınarcık, Esenköy ve Armutlu bölgelerinde önemli sayıda plaj ve dinlenme tesisleri bulunan Yalova’da 251.203 insan yaşıyor. Dolayısıyla oldukça sakin bir şehir diyebiliriz. Türkiye’nin en büyük ve en fazla endüstriyel şehri olan İstanbul’a denizden sadece 35 kilometre mesafede. Tabi bu mesafe karayolu ile gidildiğinde 70 kilometreye çıksa da yinede son derece yakın sayılır. Tüm bunlar göz önüne alındığında yatırım açısından neden Yalova tercih ediliyor? Sorusunun aslında yanıtı kendiliğinden bulunmuş oluyor.

Yalova’da Konut Değer Artışı Yıllık %20-25 Civarında Seyrediyor

yalova'da ev fiyatları

Bütün Türkiye’de ekonomik yatırımların başında konut yatırımları geliyor. Çünkü diğer hiçbir yatırım aracı konuta yapılan yatırım kadar değer kazandırmıyor. Bu genellemeyi Yalova için de yapmamız pekâlâ mümkün. İstatistiklere göre Yalova’da konut değer artışı Türkiye ortalamalarının biraz daha üzerinde seyrediyor. Yaklaşık olarak %10-15 civarında gerçekleşen konut değer artışları ticaret ve turizm amaçlı alımların ağırlıkta olduğu bir konseptte gerçekleşiyor. Dolayısıyla yatırımcıların Yalova’da alım yapmaları için çok haklı sebepleri bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de istendiğinde İstanbul’a çok kısa zamanda ulaşılması (arabalı vapurla yaklaşık 1 saat) ve şehrin sınırları içerisinde yer alan binlerce kişinin çalıştığı sanayi kuruluşlarıdır.  Başta;

  • Gemi inşası
  • Plastik Sanayi
  • Tekstil
  • Mermer
  • Kimya Sanayi
  • Hazır beton
  • Kâğıt ürünleri ve Ambalaj Sanayi
  • Otomotiv yedek parça üretimi

Olmak üzere yüzlerce farklı sanayi kuruluşunun bulunduğu Yalova oldukça endüstriyel bir bölgede yer alıyor. Elbette gayrimenkul yatırımcılarının iştahını kabartan Yalova’da yatırımlar sadece konut alanında gerçekleşmiyor. Aynı zamanda arsa ve işyeri satışlarında da yüksek potansiyeli bulunan Yalova tüm bunların yanı sıra her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Yatırımcı portföyünde Birleşik Arap Emirlikleri, Körfez ülkeleri, Rusya Federasyonu, Almanya ve İngiltere gibi çok sayıda yabancı yatırımcının bulunduğu Yalova bölgesi, Türkiye’de yabancı yatırımcılara sağlanan kolaylıklardan dolayı hız kesmeden süren bir gayrimenkul alım-satım sirkülasyonuna sahip.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.