Bilgi İçin Formu Doldurun

Yalova’da Arap Okulları ve Uluslararası Okullar

Yalova’da Arap Okulları ve Uluslararası Okullar

Yalova Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan şehir ve oldukça hareketli bir yapısı var. Arap kökenli insanlarımızın yoğun olarak yaşadığı Yalova’da Arap okulları bile var.Ağırlıkta Irak cumhuriyetinden olmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri ve özellikle Dubai kökenli Arap ailelerin yoğun olarak yaşadığı Yalova her yıl çok sayıda yeni ailenin katılımıyla gelişen bir şehir. Elbette Yalova’nın tercih edilmesindeki nedenlerin başında Türkiye’nin ekonomik olarak kalbinin attığı yer olan İstanbul’a yakın bir mesafede bulunması geliyor. İstanbul’a arabalı vapur veya normal otobandan 45 dadikalık bir mesafede bulunan Yalova bu avantajını çok iyi kullanıyor.

Yalova’da Arap Okulu 2 Tane Bulunuyor

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak üzere Yalova’da Arap Okulu 2 tane bulunuyor. Özel Al-Mansour ile Wade Alrafden isimle Arap okulları Yalova’da yerleşik bulunan ailelerin çocuklarının eğitim ve öğretimleri için faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Dolayısıyla Yalova’ya yerleşmek isteyen Arap kökenli misafirlerimiz için her şey düşünülmüş diyebiliriz. Yabancılara konut satışında birçok kolaylıklar sağlanan Türkiye her anlamda fırsatlar ülkesi olmaya devam ediyor.

Uluslararası Okullar Yalova’nın Tercih Edilmesindeki Başka Bir Neden

Türkiye’ye yerleşmek isteyen yabancılar için tanınan kolaylıklardan bir tanesi de 2 milyon dolar konut alımı yapan ve kalan 4 milyon doları Türkiye’deki bankalara yatıranlar toplamda 6 milyon dolar yapması durumunda direkt olarak Türkiye vatandaşı olma hakkı kazanıyor. Bu nedenle Türkiye’ye yerleşmek isteyen Orta Doğu ülkelerinden insanların bu önemli bir kolaylıktan yararlanarak şimdiden yatırımlarını buna göre yapmalarında büyük fayda var.

Elbette Türkiye yerleştikten sonra bu ülkede neredeyse en çok Arap kökenli insanın yaşadığı Yalova’nın tercih edilmesi durumunda bu şehirde uluslararası okulların bulunduğunu da hatırlatmış olalım. Bunun anlamı başta Irak olmak üzere Dubai, BEA (Birleşik Arap Emirlikleri), Suriye, Lübnan gibi çok sayıda Orta Doğu ülkesinin vatandaşlarının Yalova’da hiç yabancılık çekmeden yaşayabilecekleridir. Muhteşem doğal güzellikleri ve tabiatının yanı sıra temiz denizi ile termal kaplıcalarla dolu bir bölge olan Yalova’da ev sahibi olmanın tam zamanı.

Tabi yatırım yapmadan önce mutlaka gayrimenkul danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz. Arap okulları ve uluslararası okulların kalite kazandırdığı Yalova’da yaşamayı düşünüyorsanız hızlı davranmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Türkiye’de konut fiyatlarında her yıl çok fazla değer artışı yaşanıyor.

 PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.