Bilgi İçin Formu Doldurun

Yalova Çınarcık Körfezi Yatırımcıları

Yalova Çınarcık Körfezi Yatırımcıları

Yalova Çınarcık Körfez Yatırımcılarının Gözdesi

Türkiye 80 milyonluk nüfusu ve dünyanın 17 büyük ekonomisi olarak bir yatırım fırsat ülkesi.

Yatırımların yoğun olarak görüldüğü Marmara Bölgesinde yer alan Yalova Çınarcık deyim yerindeyse körfez yatırımcılarının gözdesi durumunda. Çünkü Yalova şehri yaklaşık 30 yıldır çok yoğun bir şekilde Arap kökenli ailelerin yerleştiği bir yer.

Her yıl Irak, Suriye,Dubai,BAE,Katar, Bahreyn veya Lübnan gibi çok sayıda ülkeden aileler bu şehre göç ediyor.  Tabi Yalova’nın Arap aileler tarafından tercih edilmesinde birçok neden sayabiliriz. Bunlardan bir tanesi Arap kökenli ailelerin çocuklarının iyi bir eğitim alması için sadece Araplara özel Okulların bulunmasıdır.  Özellikle son yıllarda Irak ve Dubai’den Yalova’ya çok sayıda ailenin gelerek yerleştiği istatistikî verilerden anlaşılıyor. Dolayısıyla Yalova Çınarcık için Türkiye’nin Orta Doğulu şehri diyebiliriz.

Yalova Çınarcık Türkiye’nin En Kalabalık Arap Nüfusun Yaşadığı Yer

Türkiye’nin pek çok turistik şehri bulunuyor fakat Yalova Çınarcık, eşsiz tabiatı, doğal güzellikleri ve muhteşem denizi ile apayrı bir yer. Üstelik bölgede bulunan çok sayıda termal tesis sağlık turizmi açısından büyük imkânlar sağlıyor. Tüm bunların bir araya gelmesi ister istemez Yalova’da gayrimenkul fiyatlarını Türkiye standartlarının biraz üzerine taşıyor. Tabii Yalova’nın Türkiye’nin en büyük ve en yüksek ekonomik potansiyelinin bulunduğu İstanbul’a yakın olması farklı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun bir endüstriyel yapılaşmanın yer aldığı İstanbul Yalova arası binlerce sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği bir bölge.

Yerli ve Yabancı Turistler En Çok Yalova’yı Tercih Etti

Endüstriyel hareketliliğin getirdiği ekonomik refah bir yana, bölgedeki termal kaplıcalar, Çınarcıkta bulunan şahane plajlar sayesinde hızla gelişen Yalova, her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Tabii olumlu etkiler nedeniyle yatırım yapılabilir olarak değerlendirilen Yalova’ya gelen turistlerin bir kısmı buraya ailesi ile birlikte yerleşmeye karar veriyor. Tam burada güzel bir haber verelim; Türkiye Cumhuriyeti Devleti yabancı yatırımcılara 6 milyon$ dolarlık yatırım yapması durumunda vatandaşlık hakkı veriyor. 6 milyon dolarlık bu yatırım içerisinde konuta 2 milyon $  ve Türkiye bankalarında toplam 4 milyon$ değerinde yatıranlar hem kendi ülkesinin hem de Türkiye’nin vatandaşı olma hakkı kazanıyor.

Türkiye Gayrimenkul Yatırımı Bakımından Çok Cazip

Nüfus artışı yaşanan diğer ülkelerde olduğu gibi konut ihtiyacı bulunan Türkiye gayrimenkul yatırımı bakımından en değerli ülkelerin başında geliyor. Yaklaşık olarak yıllık değer artışı %15-20 arasında bulunan Türkiye gayrimenkullerindeki değer artışı yatırım yapılan bölgenin özelliklerine göre yıllık %30-40 seviyesine bile ulaşabiliyor. Bu noktada yatırım yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, satın alınan gayrimenkulün gelecekte çevresine yapılacak diğer yapılar ve özelliklerin var olup olmadığıdır. Örneğin Hastane, Kamu Kurum binaları veya ulaşımı kolaylaştıran Metro ve Tramvay gibi projeler gayrimenkulün bir anda değerini ikiye katlamasına yol açıyor. Dolayısıyla hızla gelişen Yalova Çınarcıkta bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız? Bu kriterlere uyan yatırımlarla kazancınızı arttırmanız pekala mümkündür.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.