Bilgi İçin Formu Doldurun

Türkiye’de Satılık Daireler

Türkiye’de Satılık Daireler

Ortadoğu, Avrupa ve Orta Asya’nın merkezinde bulunan Türkiye 80 milyonun üzerindeki nüfusu, sanayisi ve ekonomik yapısıyla yatırım yapılmaya çok uygun bir ülke.

Özellikle Türkiye’de satılık dairelerin fiyatları yatırım bakımından değerlendirildiğinde büyük fırsatlar sunuyor. Çünkü Türkiye’de en çok kazandıran yatırım aracı gayrimenkul yatırımı ve oldukça önemli bir potansiyele sahip.

Tabi bu alanda konut veya işyeri fark etmeksizin net % 10 yıllık değer artışı sağlayan gayrimenkule olan talep Türkiye’de hiç bitmiyor. 1 milyon civarında konut açığı bulunan bu ülke artan nüfusunun yanı sıra yurt dışından aldığı göçler nedeniyle konut açığını bir türlü kapatamıyor. Bu durum doğal olarak gayrimenkul fiyatlarında sürekli olarak bir artışın yaşanmasına neden oluyor. Üstelik kira gelirleri ile birlikte yıllık %20’lere varan kazanç bu alanda yatırım yapanların yüzünü güldürüyor.

Türkiye’de Kiralık Daire Fiyatları Yıllık %15- 25 Civarında Artış Gösteriyor

Konjonktürel faiz yapısı nedeniyle Türkiye’de faizler dönemsel olarak yüksek seyrediyor. Ancak zaman zaman düşüşler yaşanması, özellikle konut kredilerinde patlamaya yol açıyor. Her iki üç yılda bir tekrarlanan bu durum gayrimenkul yatırımcıları için alım-satım fırsatı olarak görülmektedir. Dolayısıyla özellikle faizlerin düşük seyrettiği dönemde konut değer artışları bir anda tavan yapıyor. Tabii bu durum Türkiye’de kira fiyatlarına da belirli oranda artış olarak yansıyor. Yasalar gereği %15 ile sınırlandırılan kira zam oranı elbette bireysel kararlar çerçevesinde %10 seviyelerine kadar düşüş gösterebiliyor. Dolayısıyla kira artış oranı ile ilgili olarak son sözün konut sahibinde olduğunu belirtmekte yarar var.

Türkiye’de Satılık Daireler Dünyanın Her Yerinden Alıcı Buluyor

Yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek için kolları sıvayan ülke idarecileri, Türkiye’de yatırım yapan yapanlar için çeşitli kolaylıklar sağlayan yasalar çıkartmışlar. Bu çerçevede toplamda 6 milyon dolarlık yatırım yapan yurt dışından gelen yatırımcılara vatandaşlık hakkı bile verilebiliyor. Tabii hemen hatırlatmakta yarar var; toplamda 6 milyon dolarlık yatırımın 2 milyon dolarına konut satın almak gerekiyor. Elbette Türkiye yasalarına göre yabancıların gayrimenkul satın alacağı bölgeler içerisinde Askeri ve Stratejik yerler bulunmuyor. Fakat buna rağmen her yıl on binlerce yabancı yatırımcı Türkiye’den konut olarak son derece kazançlı bir işe imza atmış oluyorlar. Üstelik oturma izni alabilmenin en kolay yollarından biri de yine konut satın almaktan geçiyor. Bunun yanı sıra dünyanın her yerinden alıcı bulan Türkiye’de satılık dairelerin büyük çoğunluğu başta İstanbul olmak üzere Bursa, Yalova, İzmit, Balıkesir, Hatay, İzmir, Aydın ve Antalya şehirlerinde satılıyor.

Türkiye’nin En Hareketli Bölgeleri Marmara ve Eğe

Türkiye’nin ekonomik bakımdan en hareketli iki bölgesi olan Marmara ve Ege’de bulunan bu şehirler kısmen endüstriyel kısmen de turizm potansiyeli taşıyan yerlerdir ve en fazla bu bölgelerde konut satılıyor. Elbette Türkiye’de satılık daire arayışı içerisindeyseniz mutlaka profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmanız gerekiyor. Çünkü bu danışmanlık şirketleri en fazla kar getirecek gayrimenkulün nerede olduğunu gayet iyi biliyorlar  ve yatırımın%PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.