Bilgi İçin Formu Doldurun

Türkiye Gayrimenkul Yatırımları

Türkiye Gayrimenkul Yatırımları

Özellikle Orta Doğu’da önemli bir cazibe merkezi olan Türkiye gayrimenkul yatırımları alanında hatırı sayılır bir ülke. Elbette bu durum tesadüfen gelişen bir durum değildir. Çünkü birkaç yıl içerisinde yapılan yatırımın kendini kurtarması bile Türkiye şartlarında mümkündür.

Dolayısıyla Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak oldukça karlı bir iştir ve zaten yatırımcı açısından değerlendirildiğinde en büyük beklenti yüksek karlılık olduğuna göre bunun en kısa sürede karşılanacağı ülke Türkiye’dir dememiz en doğru ifade olacaktır.  Dilerseniz bu karlılık nasıl ve ne şekilde sağlanıyor?  Rakamlarla birkaç örnek verelim.

Türkiye’de Yatırım Gayrimenkulde %110 Kar Sağlıyor

Düzenli olarak yapılan anket çalışmaları Türkiye’de yatırım yapmanın son derece akıllıca bir davranış olacağını gösteriyor. Çünkü özellikle Gayrimenkul yatırımlarının 10 yıl içerisinde %110 net getiri sağladığı bilimsel verilerle kanıtlanmış durumda. Bunun anlamı Türkiye’de en fazla kazandıran alanın her zaman konut, iş yeri veya arsa gibi yatırım araçlarına yatırım yapanların asla zarar etmediği, üstelik büyük bir kar ettikleridir. Bir başka çarpıcı örnek arsa yatırımında yaşanıyor. Örneğin Türkiye’de arsa yatırımı yapacaksınız, iyi bir yerde arsa satın alarak bu karlılığı %200 hatta birkaç yıl içerisinde %300 gibi rakamlara ulaştırabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak hemen cevaplayalım. Örneğin bir arsa aldınız ve bu arsa imarlı bir arsa Türkiye sürekli olarak kendini yenileyen bir ülke olduğundan bu arsanın etrafına ne zaman ve nasıl bir proje geleceğini? bilemiyorsunuz. Dolayısıyla bu yıl hiçbir hareketin yaşanmadığı arsanızın bir veya iki yıl sonra etrafına yapılacak bir toplu konut projesi bir anda çok büyük kazançla arsanızın değer kazanmasını sağlayabiliyor.

Türkiye’de Ucuz Daireler Bile Kar Ediyor

Türkiye’nin bölgesinde lider bir ülke konumunda olması, çağdaş bir yaşam standardının bulunması doğal olarak yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline gelmesi ile sonuçlanıyor. Özellikle gayrimenkul yatırımlarında son yıllarda yoğun bir talep yaşanan Türkiye’de ucuz daireler bile yatırımcısına kar sağlıyor. Üstelik yüksek kira getirisi hesaba katıldığında bu değer artışının çok daha fazla olacağı asla unutulmamalıdır. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok büyük şehrinde neredeyse yatırım patlamasının yaşandığı günümüz şartlarında hangi gayrimenkul yatırım aracı kullanılırsa kullanılsın mutlaka kazanç sağladığı anlaşılıyor.

Türkiye Arap Yatırımcılar Açısından Büyük Avantajlar Sağlıyor

Yabancılara gayrimenkul satışının belirli yasal düzenlemelerle sağlandığı Türkiye, Arap yatırımcılarını bekliyor. Özellikle Orta Doğu’dan çeşitli nedenlerle göç eden Arap nüfusun yoğun bir şekilde bulundu bulunduğu Türkiye Arap kökenli iş adamlarına önemli ve büyük avantajlar sağlamaktadır. Tarihsel yakınlığın yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinde Arap yerleşik nüfusunun bulunması kültürel anlamda da bir beraberliği getiriyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya Arap sermayesinin arayıp da bulamadığı birçok fırsatı Türkiye’nin sağladığını söylememiz yanlış olmaz. Bu çerçevede Türkiye gayrimenkul yatırımları bakımından yatırımcı iş çevrelerinin listesinin başında bir ülke diyebiliriz. Üstelik aynı coğrafyayı paylaşan pek çok Arap devleti ile sınır komşusu ve gayet dostane ilişkiler sürdürüyor.

 PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.