Bilgi İçin Formu Doldurun

Türkiye Emlak Fiyatları

Türkiye Emlak Fiyatları

3 kıtayı birleştiren Türkiye’ye yatırım açısından son derece şanslı bir bölge. Düzenli olarak artan nüfusu ve yurt dışından aldığı göçler nedeniyle Türkiye emlak fiyatlarında sürekli olarak artış yaşanması yatırımcısına büyük karlar sağlıyor. Bu da deyim yerindeyse Türkiye’nin gayrimenkul yatırım cennetine dönüşmesine neden oluyor.

Yabancılara konut satışında çok çeşitli kolaylıklar sağlayan Türkiye özellikle konut alım satımında son derece cazip fırsatlar sunuyor. 10 yılda amorti garantisi olan Türkiye’de konut fiyatları her yıl 100 de %10 ila %20 arasında artış gösteriyor. Konut alış satış portföyünde hiç kuşkusuz Türkiye’nin ilk sırada gelen şehri İstanbul. 2016 yılında 1 milyon 341 bin konutun satıldığı İstanbul’da 2017 yılında 1 milyon 409 bin konut satıldı. Adeta satış rekorları kıran İstanbul’u Türkiye’nin diğer kalabalık şehirleri izledi.

Türkiye’de Ev Sahibi Ol Kazan

Kendi ihtiyaçları ve dışarıdan mülteci kabul etmesi nedeniyle her yıl çok daha fazla miktarda konuta ihtiyaç duyan Türkiye’de ev sahibi ol mutlaka kazanırsın düşüncesi hâkim. Çünkü hiçbir yatırım aracı bu kadar yüksek getiri sağlamıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin kendi yerel toplumunun da büyük ilgi gösterdiği konut yatırımı hız kesmeden devam ediyor. Yabancı yatırımcıya konut satışının %22 oranında artış göstermesi özellikle körfez ülkelerinden gelen iş adamlarının burada yatırım yaptığının en açık delili. Konut satışlarında en fazla Irak kökenli yabancı yatırımcıların alış-satış gerçekleştirdiğini de ayrıca istatistiki verilerden anlıyoruz. Alternatif ödeme seçeneklerinin fazla olması ve ödemelerin kredi taksitleri ile gerçekleştirilebiliyor olması konut satışlarını arttıran bir başka unsur olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Türkiye’de kredi faizleri düştüğünde Bu ilk olarak konut satışlarına yansıyor.

İstanbul’da Ev Fiyatları Yatırımcısının Yüzünü Güldürüyor

Türkiye genelinde % 15- 20’lik kar marjı izlenirken bu oran İstanbul’da çok daha yüksek olabiliyor. Bu nedenle konut yatırımlarında her zaman İstanbul 1. sırada geliyor. Şunu çok rahat söyleyebiliriz ki 20 milyona yaklaşan nüfusuyla İstanbul’da ev fiyatları yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Çünkü neredeyse konut yapacak arsanın olmadığı İstanbul’da mevcut daire fiyatları 5 yıl içerisinde %100 kazandırabiliyor. Belirli bir süre Türkiye’de ikamet eden yabancılara verilen vatandaşlık hakkı nedeniyle konut satışlarında çok daha yüksek rakamlara ulaşılabileceğini belirten özellikle İstanbul Avrupa yakasının bu anlamda çok daha yüksek bir potansiyel taşıdığı düşünüyor.

Türkiye’de Konut Üretimi Hızla Devam Ediyor

Kira getirisinin yüksek olması ve her yıl yüzde %20’lik değer artışı nedeniyle konut üretiminin hızla devam ettiği Türkiye, aynı zamanda Rusya federasyonundan gelen yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Üstelik Türkiye’de konut alarak 1 milyon dolarlık yatırım yapanlar ayrıca 2 milyon dolar farklı yatırım ve 3 milyon dolarını Türkiye bankalarına yatıranlar vatandaşlık hakkı kazandığından toplam 6 milyon dolarlık bir yatırım ile Türkiye vatandaşı olabiliyor. Bu da ister istemez konut değer artışlarını tetikleyen bir duruma dönüşüyor. Bu noktada hemen önemli bir hatırlatma yapalım. Türkiye’de ev almak gibi bir düşünceniz varsa mutlaka gayrimenkul yatırım danışmanlarından yardım almalısınız.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.