Bilgi İçin Formu Doldurun

Türkiye Daire Fiyatları

Türkiye Daire Fiyatları

3 kıtayı bir araya getiren Türkiye, Arap Yarımadası, Kafkaslar ve Avrupa kıtasını birbirine bağlıyor. Bu hareketlilik ister istemez Türkiye daire fiyatlarını sürekli olarak yukarı taşıyan önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Yıllık değer artışı yaklaşık %10 % 20 arasında değişkenlik gösteren Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak son derece akıllıca bir davranış. Üstelik yabancı yatırımcıların konut veya iş yeri satın alabilmesini oldukça kolaylaştıran Türkiye yasaları yatırımlarını gayrimenkulde değerlendirmek isteyenler için sayısız fırsatlar sunuyor. Türk yerli yatırımcısının da ilk tercihi arasında yer alan gayrimenkul yatırımları ortalama 10 yıl içerisinde kendisini amorti edecek düzeyde imkân sağlıyor.

Türkiye Konut Fiyatları Dünya Ortalamalarının Üzerinde Yükseliyor

Tabi Türkiye konut fiyatlarını etkileyen birden fazla neden bulunuyor ve bunların başında Orta Doğu coğrafyasında süregelen istikrarsızlık ve çatışma geliyor. Yaklaşık olarak Suriye’den 4 milyonun üzerinde mültecinin halen ikamet ettiği Türkiye kira bakımından da yüksek getirisi ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra iç nüfusunun sürekli artış göstermesi ve turizm yoluyla ülkeyi ziyaret edenlerin her geçen yıl artması kira artışının en önemli nedenlerini oluşturuyor. Dolayısıyla hangi taraftan bakarsak bakalım Türkiye’de konut yatırımı en değerli yatırım olma özelliğini gösteriyor.

Bazı Bölgelerde Daire Yıllık Değer Artışı %30’u Buluyor

Elbette bir yatırım söz konusu olduğunda, çok iyi araştırma yapmak ve profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmetleri almak doğru bir yatırım yapılabilmesini sağlayan en önemli argüman olarak karşımıza çıkıyor. Sonuçta belli bir getiri sağlamak için yapılan bu davranışta zarar ile sonuçlanmaması için bu şarttır.  Fakat yatırım doğru bölgede yapıldığında kazandırma olması için hiçbir neden yoktur. Hatta bazı bölgelerde dairelerin yıllık değer artışı %30 üzerine bile çıkabiliyor. Çünkü Türkiye sürekli gelişen ve yeni konutlara ihtiyaç duyan bir ülkedir. Dolayısıyla bu konutların etrafına Hastane, Okul, Alışveriş merkezi veya çeşitli kamu kurumlarının gelmesi ile birlikte o bölgelerde daire fiyatları deyim yerindeyse anında uçuşa geçiyor. Konutun kendi değer artışının yanı sıra kira gelirinde de aynı oranda artış yaşanmasına neden olan bu durum Türkiye’nin pek çok bölgesinde yaşanıyor.

Ekonomi Seyahati Yapmanın Tam Zamanı

Eğer Sizlerde Türkiye’de yatırım yapmayı düşünüyorsanız? Hiç beklemeden ekonomi seyahati yapmanın tam zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kaybedilen zaman para demektir ve bugün için almayı düşündüğünüz konut iş yeri veya arsayı bir sonraki yıl almaya çalıştığınızda %20 daha pahalıya almanız gerekecektir. Huzur ve güven ortamının Ticaret yapmaya çok uygun olduğu Türkiye’de özellikle İstanbul şehri gayrimenkul yatırımlarında 1. sırayı alıyor. Karadeniz, Ege Denizi ve müthiş bir turizm potansiyeli taşıyan Akdeniz bölgesi diğer yatırım yapılacak yerler arasında belirgin şekilde ön plana çıkıyor. Özellikle Antalya bu bölgeler arasında en değerli konutların alım-satımının gerçekleştiği şehir. Arap kökenli turist ve iş adamlarının oldukça büyük rağbet gösterdiği Antalya her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinden milyonlarca turisti ağırlıyor.  Sonuç itibariyle Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapacaksanız, çok doğru bir karar vermiş olursunuz.

 PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.