Bilgi İçin Formu Doldurun

Katar Türkiye İlişkileri

Katar Türkiye İlişkileri

Katar ile Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün yoğun bir şekilde ilerlemektedir.

Öyle ki her fırsatta gerek Katar Kralı Temim bin Hamad Es-Sani gerekse de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta Katar’da yada Türkiye’de bir araya gelerek görüşmelerde bulunuyorlar. Bu görüşmeler öylesine değerli ki, Katar Türkiye İlişkileri ekonomik anlamda da kalkınmaya da büyük destek vermekte.

Katar Türkiye İlişkileri Gelişmesi

Katar Türkiye İlişkileri geçtiğimiz günlerde Türkiye’de gerçekleşen Başkanlığı seçimi ile beraber daha da hızlandı. Türkiye’de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrardan Cumhurbaşkanı olarak seçimleri kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilk kutlayan liderlerden bir tanesi Katar Kralı Temim bin Hamad Es-Sani oldu.

Katar Kralı her fırsatta Cumhurbaşkanının yanında olarak desteklerini göstermekte.

Aynı şekilde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Katar Türkiye İlişkilerine büyük özen göstermektedir. İki ülke arasında ki bu yakınlık halklar arasında da görülmektedir. Katar’dan Türkiye’ye gelen Turist sayısı her geçen gün artmakta, ülke Turizmine büyük katkı sağlamaktadır. Katar’lı turistlerin aradığı her şey Türkiye’de bulunmakta bu yüzden Türkiye Katar’lı turistler için vazgeçilmez bir noktada yer almaktadır. Turizm alanında Türkiye’nin yapmış olduğu yatırımlar ile şu anda Körfez ve Orta Doğulu turistlerin vazgeçilmez uğrak noktası haline gelmiştir. İki ülke liderlerin yakınlığı Katar ve Türkiye İlişkileri açısından hem ekonomik hem de siyasi işbirliğine büyük katkı sağlamaktadır.

Katar Türkiye İlişkileri Fırsatları

 Katar Türkiye İlişkileri beraberinde bir çok fırsat barındırmaktadır. İki ülke arasında ki bu iş birlikteliği Emlak, Turizm , Sağlık , İthalat İhracat gibi bir çok sektörde iş birlikteliğini doğurmaktadır. Liderlerin bu denli iyi ilişki içerisinde olması, halkların bu denli bir birine yakın olması Ticaretinde beraberinde gelişmesini gerektirmekte. Ancak hala Katar Türkiye İlişkileri ekonomik anlamda istenilen seviyede yer almamaktadır. Bunun için çok sayıda sektörel fuarlar yapılmalı, iş adamları sık sık iki ülke arasında ziyaretlerde bulunmalıdır. Sürekli bir araya gelerek ancak bu şekilde ticaretimizi de istenilen seviyeye çıkarmış olacağız. İki ülke liderlerinin bu denli yakınlığı bir an önce ekonomik verilere de yansımalı.

 PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.