Bilgi İçin Formu Doldurun

İstanbul’daki Arap Restoranları

İstanbul’daki Arap Restoranları

Kültürel etkileşimin güzel bir örneği olarak ülkemizde birçok kültürün mutfağına ev sahipliği yapmaktayız. Ev sahipliği yaptığımız mutfaklardan biri de yemeklerinin Türk mutfağına yakın olduğu Arap mutfağı.  İstanbul’da gidebileceğiniz 7 Arap restoranını sizler için sıraladık.

İstanbul’da bulunan 7 Arap restoranı;

Nomans, Ortaköy’de bulunan bu mekân hem yemekleriyle hem de ortama uygun müzikleriyle keyifli zaman geçirmenize olanak sağlayacak. Yemek seçiminde muhammara, dana külbastı ve babagannuş üstüne leziz bir helva yiyerek mest olabilirsiniz. Ayrıca burada bekarlığa vedalar, doğum günleri gibi özel günlerinizi düzenleyebilirsiniz. Türk ve Arap ezgileriyle eğlenceli bir ortam sunan Nomads, Ortaköy’ün güzel ambiyansında karşılıyor sizleri.


Mandy Hadramout

Mandy Hadramout

İstanbul’un en işlek yerlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunan, nabzı atan canlı bir mekân. Türk Mutfağı’nı ta Osmanlı döneminden bu zamana etkilemiş ve özellikle et yemeklerine büyük katkısı olmuş olan Arap Mutfağı’nı İstanbul’a taşıyan mekanlardan.

Layale Şamiye Restaurant

Fatih’te bulunan bu restoran İstanbul’a gelen bir çok Arap’ı ağırlamakta, et yemeği sevenlerin tercih edebileceği damak tadına uyacak lezzetli yemekleri olan Layale Şamiye, yemeklerinin yanı sıra canlı müzik eşliğinde ailenizle gidip güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

Address Dubai

Eyüp’te bulunan Address Dubai Restaurant sadece mutfağıyla değil tasarımıyla da görenleri mest ediyor. Girişte bulunan Deve figürü gelen Arapların ilgi odağı olmuş durumda. Güzel bir ziyafet çekmek isteyenler için tercih edilebilecek bir yer.

Mojgan Persian Restauran

Yine Beyoğlu’nda bulunan Arap mutfağına sahiplik yapan işlek bir restoran. Pozitif atmosferi ve enerji dolu oluşu, rahat konforlu bir ortam sağlaması ile unutulmaz ve hoş bir restoran.

Salloura Oğlu

Salloura Oğlu

Bu çeşitlilik her yerde bulunmaz. Pek meşhur Arap yemeği kasbeh burada denemeniz gerekenlerin başında geliyor ayrıca halep, haşhaş, trüflü, orfeli, kuruyemişli kebap fark yaratan seçeneklerden.

Al Rahman;

Kurtuluş’ta Arap mutfağının yerel lezzetlerini deneyebileceğiniz mekânda geniş meze seçeneklerinden humus, fettuş ve tabule salatasını deneyebilir, acı muhammara ve zahterle lezzetlendirilmiş pidelerin tadını çıkarabilirsiniz. Sadece Araplar’ın değil, Arap mutfağına benzer yemekleriyle Türklerin de damak tadına hitap edecek yemekleri bulunuyor.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.