Bilgi İçin Formu Doldurun

Irak Vatandaşları Türkiye’den Konut Alımı

Irak Vatandaşları Türkiye’den Konut Alımı

Irak Vatandaşları Türkiye’den konut alımı konusunda 1.sırada yer almaktadır. Irak vatandaşları özellikle konut alımında Türkiye’ye son zamanlarda büyük rağbet göstermektedir.

Özellikle uygun fiyatlı konut alımına yoğunluk gösteren Irak vatandaşları Türkiye’den bir çok konut sahibi olmuştur. Genel olarak Yalova ili başta olmak üzere İstanbul, Bursa, Trabzon ve Sapanca illerini ve bölgelerini tercih etmektedirler. Bu illerde sahip oldukları konutlarda yaşamlarını sürdürmekte aynı zamanda da kiraya vererek yada satarak gelir elde etmektedirler.

Irak Vatandaşları Türkiye’den Konut Alımı Yapabiliyor mu?

Irak vatandaşları Türkiye’den istediği konutu istediği şekilde alabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre bunun önünde herhangi bir engelleme bulunmamaktadır. Irak vatandaşı beğendiği bir konutu herhangi bir şirket kurmasına gerek kalmaksızın aynı gün içerisinde kendi adına alımını gerçekleştirmektedir. 2012 yılında Türkiye Cumhuriyetinin çıkarmış olduğu mütekabiliyet yasası gereği Irak Vatandaşları Türkiye’den konut alımını kendi adlarına gerçekleştirebilmekte. Bu şekilde Irak vatandaşları Türkiye’den yüz binlerce konut sahibi olmuştur. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz gayrimenkulü Tapu dairesinden tescil ettirmeniz.

Irak Vatandaşları Türkiye’den Aldığı Konutu Miras Bırakabilir mi?

Irak vatandaşları Türkiye’den satın aldıkları konutu tekrar satabilir, kiraya verebilir ve miras bırakabilmektedir. Bunun önünde herhangi bir yasal engelleme bulunmamaktadır. Satın almış olduğunuz bu konutlar, Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen resmi tapular ile ömür boyu size ait olacaktır. Bu şekilde yüz binlerce Irak vatandaşı Türkiye’den gayrimenkul sahibi olmuştur. Hiçbir şekilde Irak vatandaşları bu hakkını yitirmemekte ve sürekli sahip olmaktadırlar.

Irak Vatandaşları Türkiye’de Oturum Alabilir mi?

 Irak vatandaşları Türkiye’den satın alacakları gayrimenkul ile Türkiye’den oturum alma hakkına sahip olacaktır. Satın aldığınız gayrimenkul ile size verilecek olan Tapu ile yapacağınız başvuru ile oturum iznine sahip olacaksınız. Bu oturum izni süresi 1 yıllık olacaktır. 1 yıl sonunda eğer sahip olduğunuz gayrimenkulü satmaz iseniz tekrardan 1 yıl daha oturumunuz uzatılacak ve her sene bu şekilde devam edecektir. Bu oturum izninden hem tapu sahibi hem de ailesi yararlanabilmektedir. 18 yaşının altındaki tüm Irak vatandaşları Türkiye’den sahip olduğu gayrimenkulün oturum izninden yararlanabilmektedir.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.