Bilgi İçin Formu Doldurun

Bursa’da Gayrimenkul Yatırımları

Bursa’da Gayrimenkul Yatırımları

Türkiye’de ticari bakımından öne çıkan bir birkaç şehir arasında ülkenin en büyük 4. kenti olan Bursa şehri de yer alıyor. Doğal olarak Bursa’da gayrimenkul yatırımları en hızlı sektörlerin başında geliyor.

Türkiye yatırım ortalamalarında hatırı sayılır bir yeri bulunan Bursa ili yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da ilgi gösterdiği bir yer. Türkiye ekonomisinin can damarı Marmara bölgesinde yer alan Bursa ihracat ağırlıklı tekstil sanayisi ile yüksek ekonomik enerjiye sahip.  Türkiye tekstil sanayinin başkenti  olarak adlandırılan Bursa’da başta havlu imalatı olmak üzere Ev tekstili, Örme Sanayi, Dokuma Sanayi ve yine tekstil ürünlerine yönelik Boyama Sanayine ait son derece modern tesislerde hummalı bir çalışma aralıksız sürüyor. Bölgedeki irili ufaklı yüzlerce  sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapan Bursa şehrinde imal edilen  kaliteli tekstil ürünleri dünyanın dört bir yanına ihraç edilmektedir.

Yabancı Yatırımcılar Bursa’yı Tercih Ediyor

Küresel anlamda önemli bir pazar payına sahip olan bu şehirde tekstil sanayinin yanı sıra otomotiv sektörünün de yoğun olarak faaliyet gösteriyor. Aralarında Renault gibi dev otomotiv kuruluşlarının bulunduğu çok sayıda fabrikanın bulunduğu Bursa, Türkiye otomotiv üretiminde söz sahibi bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu kadar yoğun  ticari faaliyetin yaşandığı  bir bölgede ister istemez yabancı yatırımcılarında büyük ilgi gösterdiği gayrimenkul sektörü de son derece enerjik bir durumda. Her yıl en az% 15 civarında değer artışı  yaşanan gayrimenkul yatırımları yüksek kira getirisi ile bu karlılığı deyim yerinde ise ikiye katlıyor. Özellikle Türkiye’nin finansal ve ekonomik yönden en büyük kenti sayılan İstanbul’a hem karayoluyla hem de denizden yaklaşık 2 saatlik bir mesafede bulunan Bursa’ya her yıl on binlerce insan göç ediyor.

Yabancıların En Fazla İkamet Ettiği Yerlerin Başında Bursa Geliyor

Büyük ölçekli yatırımlar gerçekleştiren Ortadoğu ve Körfez sermayesinin yoğun ilgisi bulunan Bursa bölgesinde yatırım yapan Arap kökenli iş adamlarının doğrusu pekte yabancılık çekmediği Bursa’nın sınır komşusu olan Yalova kenti Türkiye’nin Arap şehri olarak biliniyor. Çok sayıda Arap ailenin ikamet ettiği Yalova dışında zaten Türkiye’nin demoğrafik yapısı içerisinde 3 şehirde yerleşik olarak yaşayan büyük bir Arap nüfusu bulunmaktadır. Irak, Suriye, ülkeleri ile yakın akrabalık içerisinde bulunan bu nüfus Mardin, Şanlı Urfa ve Hatay bölgelerinde yaşamaktadır. Bu durum ticaret veya turizm için Türkiye’de bulunan Arap kökenli yatırımcıların kendilerini sanki ülkelerindeymiş gibi hissetmelerine yol açıyor. Bunun yanı sıra Bursa ilinde yaşanan gayrimenkul yatırımlarının değer artışında Türkiye’nin yabancı yatırımcılara sağladığı kolaylıkların büyük rolü var. Türkiye’de 2 milyon doları konut, 4 milyon doları bankalara yatırılması şartıyla yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı bile verilebiliyor. Bu noktada hemen kısa bir hatırlatmayı sizlerle paylaşalım. Eğer Bursa ilinde bir gayrimenkul yatırımı planlıyorsanız? utlaka profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz. Çünkü Bursa çok büyük bir şehir ve yatırımın hedefine ulaşabilmesi ancak danışman firmaların sunduğu kaliteli hizmetlerle mümkün olabilmektedir.PROJELERİMİZ

HABERDAR OLUN

Beyttürk kampanyalarından ve yeniliklerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.